Tak neubližuj zbytečně druhým

Jak já bych to nazvala,GOTHICKÁ SUBKULTURA?snad jsem to dobře pochopila.

20. března 2007 v 16:15 | EmO gIrL |  ::GOTHIC::
Gothové

Gothický styl, "normální" lidé v tom vidí pouze morbidní chování, hlasitou hudbu, alkohol a drogy. Ale kde je pravda?
Gothický styl je projev osobnosti určitého druhu lidí s jiným cítěním než jaké vykazují "normální" lidé. Gothové jsou lidé, kteří vidí krásu v temných věcěch, temných chvílích i morbidních a temných místech(kostely, hřbitovy, zříceniny,.....). Gothové jsou sami sebou v temném slova symslu. Tíhnou k černým věcem, milují noc a libují si v temné lásce.

Jak se stát Gothem?

Přímo jak se stát Gothem neexistuje,to už musí být ve vás nejenže posloucháte gotické metálové skupiny nebo chodíte jen v černým,pravý Gothici to nosí hlavně v sobě to co vyvolává tu pravou ,,temnotu'' je přece ve vás Pokud se tak necítíte nejste Gothic

Ano, gothic styl je morbidní(svým způsobem). Víš, smrt patří k životu, tak proč to nedat na jevo? A právě to goth dělá. Goth si připouští jen to co pravdou je již po staletí. Smrt patří k životu a tajemná místa jsou tak lákavá, tomu se nedá odolat. Zároveň je to potřeba být jiný, spíš než potřeba je to nutnost. Jen se někdy rozhlédni okolo sebe, co vidíš? Jen vyumělkované bárbíny jak kráčí ve svých vysokých botičkách div jim neleze prdel z minisukně. A tomu dnes prej říkají moda. Pak si prohlédni gothy. Nosí co se jim líbí, líčí se jak chtějí. Jsou takový jací jsou uvnitř sami sebe. A o tom to je, je to o tom být sám sebou. Ti lidé co každý den míjíš na ulici, ti lidé se kterými se stýkáš jen předstírají, protože chtějí někam patřit, ale při té honbě za škatulkou si neuvědomují, že ztrácí sami sebe. To je podstata toho být goth. Znamená to "být sám sebou" v morbidním slova smyslu.

Diskuzi o goth stylu najdete ZDE .


Je špatné být Goth?

Podle mě ne, podle okolí ano. Záleží to na názoru. "Normální" lidé v tom vidí špatnost, něco co se nemá podporovat. Vychází to z lidského myšlení. Mnozí si myslí, že být goth znamená řezat se žiletkou, brát drogy a sexovat i na hřbitově. Popravdě, nikdy mě nepřestane udivovat lidská hloupost a zkreslené názory blbounů, kteří o tom neví ani prd.
Stejně jako v kultuře, tak i v gothické subkultuře existuje mnoho různých druhů gothů. Jelikož jsou lidé tupí už od přírody je jasné, že je budou házet do jednoho pytle a křičet na celé kolo, že být goth je špatné. Téhle blbosti se snad nikdy nepřestanu smát :-D

Druhy gothů

1, Nábožensky založení gothové-
Do této větve gothické subkultury se řadí gothové, kteří věří v nadpřirozenou sílu(Exostence boha, satana, ATD.....). Právě tato gothická větev se dělí ještě na mnoho menších škatulek.

a)Satanistyčtí Gothové- se dělí takto:

*Gothové, kteří vyznávají Satana jako boha
*Gothové, kteří vyznávají satana jako symbol
*Gothové, kteří používají satana jen jako čirou provokaci společnosti(většinou ani neví co nosí na krku za symboly)

b)Gothové zabývající se magií jako celkem(vykládají karty, zabývají se mýty a tak podobně).

c)Náboženští gothové-
Je to k neuvěření, ale v gothické subkultuře nezáleží jakého jste vyznání. To znamená, že goth může být i věřící, ačkoliv se to příliš neshoduje s vírou "normálních" věřících. "Normální" věřící by řekl, že je to rouhání. Goth by jen řekl: " A co je na tom, že věřím v boha?"

2, Ateističtí gothové-
Nevěří v nic, jen sami v sebe. Obdivují gothické umění(to vlastně všichni).
3, Hudebně založení gothové-
Dávají přednost gothické hudbě. Vyvišují ji a horečně obdivují gothické skupiny. Přímo se s gothickou hudbou stotožňují. Většina z nich se snaží založit si svou vlastní skupinu.

4, Gothové literárně založení-
Jsou to gothové, kteří se místo hudby stotožňují pro změnu s gothickými básněmi a romány. Většina z nich sama píše.

Shrnutí názvu "Gothická subkultura"

Gothická Subkultura je určitý životní styl, odlišný od normální kultury, ve které žijeme od narození. Subkultura je životní styl, je to seskupení lidí, kteří vyznávají jiný životní styl než ten, který je všude kolem nich a je pokládán za normální a jediný správný. A jelikož je tam slovo kultura(cituji ze slovníku co to znamená:"Kultura je souhrn duchovních a hmotných hodnot vytvořených a vytvářených lidstvem a charakterizující historicky dosažený stupeň ve vývoji společnosti.").
To znamená, že pokud řekneš "patřím ke gothické subkultuře", říkáš tím, že patříš k lidem, kteří nevyznávájí pouze hudbu a tento stejnojmenný hudební směr. Ale jsou opravdovou subkulturou, subkulturou se svou poezií, uměním, literaturou jako celkem, hudbou a obecním smýšlením. Navíc tato subkultura vznikla z kultury, kterou známe od dětství, žijeme v ní atd. Sub-znamená latinsky pod, čili říkáme-li subkultura mluvíme o podkultuře, protože kultura tak jak ji známe je prvotní a podkultura je reakce na určitá pravidla prvotní kultury. Ale jelikož je ve slově subkultura slovo kultura, tak snad nemusím vysvětlovat, že se tím pádem nejedná pouze o vyznávání hudebního stylu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Carol Liimatainen ^^ Carol Liimatainen ^^ | Web | 11. dubna 2009 v 17:49 | Reagovat

Hmm a teď to zkus říct sama, kopírovat z cicích blogů totiž umí každej...

2 ............... ............... | 6. ledna 2010 v 13:33 | Reagovat

gothická subkultura je subkultura je hudební subkultura,kopírko :P a nemá žádný pravidla !!!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama